Yükleniyor...
HAKKIMIZDA

1872 yılında kurulan ve ilklerin okulu Vefa Lisesi, Türkiye’nin ilk Türkçe eğitim veren okulu olma ünvanına da sahiptir. Kültür ve sanat anlamında ülkemize Kemal Sunallar, Müjdat Gezenler, Mehmet Akif Ersoylar, Yahya Kemal Beyatlılar, Peyami Safalar gibi kültür- sanatı bayrak tutarak temsil eden değerli insanları yetiştirmiş bir okuldur. Biz de onlarla aynı sıralarda oturarak; onların bize bıraktığı bu mirasa, okulumuzu gururla temsil etmek üzere sahip çıkıyoruz. 

Bu yıl okulumuzda 15.’sini düzenlemekte olduğumuz “Kemal Sunal Kültür Sanat Haftası” Vefa Lisesi mezunu Kemal Sunal adına yapılmakta olup her geçen yıl değerini katlayarak arttırmaktadır. Çeşitli atölyelere, söyleşilere, konferanslara ve hafta bitimi gerçekleşen ödül törenine ev sahipliği yapan bu haftaya tüm lise öğrencileri, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, mezunlarımız, ödül sahiplerimiz ve basın-yayın kuruluşları davetlidir. 

Hafta boyunca okulumuza, liseli gençlere ışık tutmaları için alanlarında başarılı isimler davet edilir. Davet edilen bu kişilerle yaptığımız eğitim, söyleşi ve konferanslar doğrultusunda hem neslimize aydınlık bir yol gösterilmiş olup hem de bu kişilere, genç zihinlere hitap etme şansı verilmiş olur. Hafta sonunda öğrenciler tarafından seçilen alanında başarılı isimlere Kemal Sunal Kültür Sanat Ödülleri takdim edilir.

what they say

our Testimonials.

 testimonial image
 testimonial image
 testimonial image

Cum luna manducare, omnes historiaes magicae fortis, brevis lanistaes. Eheu, nobilis agripeta! Teres, pius animaliss foris imperium de.

Sarah Rose - Our Customers

This is due to their excellent service, competitive pricing and customer support. It’s throughly refresing to get such a personal touch.

Kevin Martin - Our Customers

Pes rusticus brabeuta est. Pol, talis lapsus! Contencio de fidelis palus, transferre brodium! Germanus, varius decors aliquando gratia de.

Jesscia Brown - Our Customers